Kolagen jest białkiem strukturalnym o strukturze molekularnej z potrójną helisą złożoną z trzech łańcuchów aminokwasowych, które tworzą mocne włókna i nadają jej strukturę. Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem w ludzkim ciele, stanowiąc około 1/3 całkowitej zawartości białka. Zapewnia integralność, elastyczność i wytrzymałość tkanek łącznych naszego ciała, utrzymując w ten sposób formę i funkcję naszej skóry, chrząstki i kości.

Kolagen morski jest kolagenem pochodzącym z ryb, dlatego jest również nazywany „kolagenem rybnym”, który zawiera cząsteczki kolagenu typu I i III.

Wykazano, że kolagen morski ma lepszą „biodostępność” w porównaniu z kolagenem innego pochodzenia zwierzęcego. Biodostępność to szybkość wchłaniania pokarmu do krwioobiegu przez ścianę jelit. Innymi słowy, kolagen morski wchodzi do krwioobiegu szybciej niż jakikolwiek inny rodzaj kolagenu.

Istnieje wiele różnych rodzajów kolagenu – a dokładnie 16. Jednak najbardziej popularne i dobrze zbadane typy kolagenu obejmują: typy I, II i III (90%).

Kolagen typu I i kolagen typu III są najbardziej rozpowszechnione w naszym ciele. Kolagen typu I odpowiada za mocne włosy, skórę, paznokcie i kości. Typ III służy do integralności kości i siły naczyń układu krążenia.

Kolagen typu II jest mniej rozpowszechniony w ludzkim ciele. Jest szeroko obecny w stawach i chrząstce. Spożycie kolagenu typu II służy głównie do promowania zdrowia stawów. (znaleziony w kolagenie pochodzenia zwierzęcego, nie dotyczy kolagenu rybnego / morskiego)

Hydrolizowany kolagen to kolagen, przetwarzany najpierw metodą ekstrakcji żelatyny rybnej ze źródła naturalnego (skóry ryb) i dalszego łamania struktury białek żelatynowych na mniejsze sekwencje aminokwasowe (peptydy) zawierające głównie glicynę, prolinę i hydroksyprolinę , stosując bioaktywne enzymy jako narzędzia do rozszczepiania.

Ze względu na bardzo małą masę cząsteczkową peptydów (4 kDa) osiąga się wyższą biodostępność, a dostarczanie cząsteczek kolagenu zachodzi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Nasz składnik morskiego kolagenu – Naticol® HPMG, jest dumnie wytwarzany przez lidera branży, Weishardt Group (Francja), który jest jednym z pionierów produkcji kolagenu morskiego na świecie. Naticol ® HPMG jest produkowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości i jest uważany za produkt odniesienia dla kolagenu morskiego. Oto kilka faktów na temat Naticol ® HPMG:

Jest wytwarzany przez fazę żelatynową; stąd sekwencja peptydów jest w 100% kontrolowana
Jest produkowany wyłącznie ze zrównoważonych źródeł dzikiej przyrody i akwakultury
Ma 100% neutralny zapach, smak, smak – po rozcieńczeniu krystalicznie czysty
Jest w postaci mikrogranulatu, co przyczynia się do jego doskonałego rozcieńczenia w napoju
Jest to produkt naturalny i nie jest klasyfikowany jako „dodatek do żywności” – stąd brak znaku „E”
Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001 i FSSC 22000
Posiada certyfikat Halal i Kosher
Każda wyprodukowana partia jest testowana pod kątem resztkowej wody, wartości odżywczej, metali ciężkich i mikrobiologii. Tylko w pełni sprawdzone partie, które są identyfikowalne od A do Z i posiadają pełną dokumentację bezpieczeństwa zgodnie z przepisami UE, stają się naszym produktem – Col Du Marine ™.

Ostateczna produkcja Col Du Marine ™ odbywa się w UE w zakontraktowanych zakładach farmaceutycznych i nutraceutycznych.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że tylko kolagen, przetwarzany przez bardzo delikatną hydrolizę i przechodzący przez wszystkie fazy, niezbędne do dostarczenia dokładnie zsekwencjonowanych peptydów, może przynieść fantastyczne wyniki.

Skóry ryb muszą być wielokrotnie czyszczone, aby były wolne od ciał obcych, takich jak tłuszcz, mięso, kości i łuski. Ekstrakcja kolagenu poprzez prostą hydrolizę enzymatyczną skóry bez przejścia fazy żelatynowej również nie jest prawidłowa, ponieważ temperatury leczenia muszą być niskie, a enzymy odpowiedzialne za tworzenie poszczególnych sekwencji aminokwasowych mogą łatwo wymknąć się spod kontroli.

Niestety wiele produktów kolagenowych opiera się na składnikach, o których udowodniono, że nie mają kontrolowanej opatentowanej metody produkcji i specyfikacji. Jeśli sekwencja aminokwasowa w kolagenie nie odpowiada temu, z czym powinna odpowiadać, można ją uznać za białko, które może przyczynić się do ogólnego stanu zdrowia, ale nie zakończy swojej misji – zwiększenia produkcji własnego kolagenu w organizmie.

Dlatego wybór suplementu morskiego kolagenu nie może być ryzykowny, więc ani piękne wzory, ani nisko skoncentrowane produkty „dozowane marketingowo”, obiecujące zmienić skórę w krótkim czasie, nie powinny być waszym wyborem. Tylko sprawdzone znaki towarowe mogą być dla Ciebie korzystne i opłacalne. Col Du Marine ™ to gwarantowany najwyższej jakości markowy kolagen o najwyższym możliwym stężeniu peptydów, co zapewnia obietnicę – przyczyniając się do młodości i zdrowia.

Więcej informacji na temat produkcji naszego kolagenu można znaleźć w dalszej części FAQ.

b1f81b 39a6864a6350402997d7d3158a6872f2 mv2 d 6158 3833 s 4 2

1) Odtłuszczanie, często nazywane odtłuszczaniem lub odchudzaniem, polega na usuwaniu kwasów tłuszczowych i wszelkich innych ciał obcych ze skór.

2) Leczenie kwasem w celu zerwania naturalnej struktury kolagenu z naturalnego źródła

3) Ekstrakcja żelatyny rybnej

4) Oczyszczanie – usuwanie nieczystych pierwiastków chemicznych z masy żelatynowej.

5) Hydroliza enzymatyczna to proces, w którym enzymy rozszczepiają wiązania białkowe na peptydy w określonej sekwencji (sekwencja aminokwasowa kolagenu)

6) Stężenie zmniejszające zawartość wody w masie

7) Ultra Filtracja – filtracja odbywa się przy filtrze 4 kDa, zapewniając w ten sposób usunięcie smaku i zapachu ryb (filtr mniejszy niż dym papierosowy)

8) Sterylizacja w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa produktu

9) Suszenie rozpryskowe to metoda wytwarzania suchego proszku z cieczy lub zawiesiny przez szybkie suszenie gorącym gazem.

Najlepszym sposobem na użycie kolagenu Col Du Marine ™ jest dodanie go do porannej kawy, koktajlu, wody o temperaturze pokojowej, soku lub dowolnego innego napoju (z wyjątkiem herbaty). Musi być mieszany w napoju, aż do całkowitego rozcieńczenia. Kolagen Col Du Marine ™ można spożywać zarówno na czczo, jak i razem z innymi pokarmami. Można także dodawać kolagen Col Du Marine ™ do wielu rodzajów żywności, w tym do sosów sałatkowych, zup, deserów i produktów piekarniczych.

Sugerujemy 12-tygodniowy kurs na podstawie dziennego spożycia 5 g, zgodnie z badaniami klinicznymi przeprowadzonymi na kolagenie w Nicei we Francji w 2016 r. Podsumowanie badań można pobrać pod następującym linkiem:

Na podstawie dalszych licznych badań klinicznych kolagen morski można spożywać maksymalnie do 20 g dziennie. Przekroczenie maksymalnej zalecanej dawki powinno być dozwolone tylko po konsultacji z terapeutą.

Zalecana dzienna dawka kolagenu Col Du Marine ™ wynosi 5 g, co odpowiada 2x miarkom znalezionym w słoiku Col Du Marine ™ lub jednej saszetce.

Możliwe jest również zwiększenie dziennej dawki do 20 g. kolagenu Col Du Marine ™ – w celu uzyskania szybszych i głębszych rezultatów.

Col Du Marine ™ – Kolagen jest w 100% naturalny i pochodzi z ryb. Jest wolny od jakichkolwiek innych składników i dodatków. Ten składnik jest przedmiotem licznych testów i nigdy oficjalnie nie odnotowano ani nie odnotowano żadnych negatywnych lub niepożądanych efektów ubocznych. Nie jest zalecany osobom uczulonym na (f) ryby. Col Du Marine ™ – jest wolny od tłuszczu i cholesterolu dowolnego rodzaju. Dlatego nadaje się również dla diabetyków. Każda substancja może jednak do pewnego stopnia mieć negatywny wpływ, jeśli nie zostanie spożyta w sposób odpowiedzialny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących dawkowania i możliwych działań niepożądanych zalecamy skonsultowanie się z terapeutą przed rozpoczęciem stosowania produktu.

W zależności od wieku i celu odbiorcy pierwszych wyników można spodziewać się już po trzecim tygodniu przyjmowania Col Du Marine ™.

Typowymi namacalnymi objawami wyników są:

  • Lepsza nawilżona skóra (mniejszy wpływ słońca, wiatru, zimna i ekologii miejskiej)
  • Gładsza skóra na obszarach nadgarstka (ten obszar jest najbardziej zauważalny)
  • Promienny wygląd skóry, porównywalny do stosowania kosmetyków na bazie serum
  • Jeśli śledzone od pierwszego dnia spożycia – widoczny efekt na zmarszczkach
  • Zauważalnie mocniejsze włosy i paznokcie (grubsze, szybciej rosnące)
  • Zwolnienie umiarkowanych ścięgien i problemów z chrząstką
  • Ogólnie lepsze samopoczucie – ze względu na poprawę funkcji naczyń krwionośnych i zdrowia jelit.

Aby uzyskać pełny efekt, zalecamy ukończenie 12 tygodni, które mogą być kontynuowane rutynowo lub powtarzane po każdych trzech lub sześciu miesiącach.